Ministranci


W naszej parafii służy ponad 30 ministrantów. Są to wyjątkowi chłopcy i młodzi ludzie (szkoła podstawowa, gimnazjaliści, licealiści, studenci, także młodzież pracująca). Naszym zadaniem jest służba przy ołtarzu w czasie Mszy Świętej i innych nabożeństw. Dzięki temu jeszcze bardziej budujemy swoje relacje z Panem Bogiem, co też pozwala nam budować z Nim głębszą relację. Naszym opiekunem jest ks. Michał Walczyński. Animatorami ministrantów są Bartosz Gawenda, Bartosz Głowiński i Hubert Ledwig. Do posługi animatora oraz ceremoniarza LSO przygotowuje się Kamil Kaniuk.


Co robimy?

Ministrantem może zostać każdy chłopiec po pierwszej Komunii Świętej. Spotykamy się na zbiórce w każdą sobotę po Mszy św. ok. 8.45, gdzie uczymy się dobrze spełniać naszą posługę. Każdy ministrant zobowiązany jest do służby przy stole Pańskim dwa razy w tygodniu i raz w niedzielę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

Poniżej kilka zdjęć z wycieczki ministrantów do Katowic w listopadzie 2017. Zwiedzaliśmy Muzeum Misyjne WŚSD, Seminarium Duchowne w Katowicach, byliśmy w kinie, na kręglach i na pizzy.